Як організувати віддалену конференцію між офісами 

Періодично у багатьох компаній виникає необхідність переговорів зі своїми філіями або партнерами по бізнесу. Фізично зібрати колективи в іншій точці країни, а іноді і світу досить дорого і часто не є можливим. Стає очевидним, що можна організувати онлайн конференцію, використовуючи програмно-апаратний комплекс.
    Для цих цілей вже багато років використовуються системи відео конференц-зв'язку.


Лідери індустрії відео конференц-зв'язку такі як Cisco, Polycom, LifeSize роблять все можливе, щоб надати онлайн-конфернеції максимальний ефект присутності, зручність і простоту комунікації, дозволяючи об'єднати в конференцію відразу декілька віддалених офісів.
Однак, такі системи досить дорогі і потребують спеціальних знань для їх встановлення та налаштування, а це означає, що їх можуть собі дозволити тільки досить великі компанії, що відводять чималу частину своїх бюджетних коштів для відряджень і регіональних нарад.
Водночас безліч малих і середніх компаній для зв'язку зі своїми зарубіжними або регіональними партнерами не ставлять високих вимог до якості картинки і чудово обходяться програмами-комунікаторами QIP, Skype і їм подібними. Ось тільки застосовні всі ці комунікатори в тих випадках, коли біля екрану комп'ютера знаходиться 1-2 людини. Якщо ж є необхідність зібрати для конференції колектив у кількості 8-12 осіб, кожен з яких повинен повноцінно брати участь в обговоренні, гостро стає питання про розбірливості мови кожного учасника. Далі ми опишемо кілька апаратних способів вирішення цього питання з мінімальними витратами.

Використання мікрофонів граничного поля

  Якщо стіл П-подібний, кращим варіантом буде використання настільних мікрофонів граничного поля з кардіоїдною діаграмою спрямованості. Їх слід розташовувати на столі так, щоб делегати знаходилися попереду мікрофона (перед горизонтальною віссю кардіоїди), оскільки тильна частина мікрофона має дуже низьку чутливість. Професійний мікрофон Audio-Technica U851RWX, володіє відмінними технічними характеристиками для використання його з метою якісної передачі мови.

  Хоча використання мікрофонів кардіоїдної спрямованістю найкращим чином забезпечують розбірливість і натуральність мови, для створення оптимального покриття потрібна більша кількість мікрофонів, ніж моделей з круговою діаграмою спрямованості.
Мікрофон AKG CBL99 є більш бюджетним варіантом для такого використання та кругова діаграма спрямованості дозволяє зменшити кількість самих мікрофонів, але щоб уникнути виникнення ефекту зворотного зв'язку необхідні певні умови для його застосування.

Використання зовнішньої звукової карти і настільних мікрофонів граничного поля

  Для невеликого столу прямокутної або овальної форми буде достатньо двох настільних мікрофонів граничного поля, розташованих вздовж столу. У цьому випадку для нормального покриття потрібно використовувати мікрофони з круговою діаграмою спрямованості. Для цих цілей добре підійдуть моделі AKG CBL99 або Shure CVB-W/O. Щоб підключити мікрофони і передати звуковий сигнал в ПК, знадобиться зовнішній USB аудіо адаптер. Безліч виробників випускають зовнішні звукові карти настільного типу з двома мікрофонними входами і функцією мікшування. Дуже зручним варіантом для цього завдання стане компактний аудіоінтерфейс US-322 і US-366 виробника TASCAM.
У цьому випадку кількість необхідних мікрофонів буде швидше за все більше 2, а це означає, для підключення їх до ПК найкраще підійде мікшерний пульт з USB-інтерфейсом або аудіоінтерфейс з необхідною кількістю мікрофонних входів.

 

Використання USB мікрофона

  Якщо приміщення переговорів невелике, для віддаленої конференції може бути достатньо і одного мікрофона. Найбільш якісним варіантом у цьому випадку буде використання USB мікрофона з великою діафрагмою. На сьогоднішній день ринок професійного аудіо пропонує безліч моделей USB мікрофонів, про які ми вже писали в статті USB-мікрофони нового покоління.
Тут потрібно відзначити, що при центральному розташуванні мікрофона на столі потрібно використовувати мікрофон з режимом кругової діаграми спрямованості, а цієї функцією володіють одиниці моделей USB мікрофонів. До їх числа відноситься модель Yeti компанії Blue Microphones, що володіє до того ж унікальним дизайном корпусу. Якщо ж стіл зовсім невеликий, можливе використання USB мікрофону зі стандартною (кардіоїдної) діаграмою спрямованості AKG Perseption 120 USB або Audio-Technica AT2020 USB Plus, розташованого так, щоб всі делегати знаходилися максимально рівновіддалено перед фронтальною стороною мікрофону.
  На останок хотілося б відзначити, що при організації віддалених конференцій розбірливість мови відіграє першочергове значення, оскільки є головною характеристикою інформаційного каналу, і використання дешевих комп'ютерних мікрофонів, підключених до вбудованим звуковим картам ПК не вирішать задачу якісної передачі мови.