Акустичні системи для трансляції фонової музики і мови

 

Акустичні системи для трансляції мовних сповіщень і фонової музики, використовуються для озвучування: торговельних центрів, конференційних залів, готелів, кафе, в барах і ресторанах, спортивних клубах, виробничих і складських приміщеннях, в басейнах і саунах . Враховуючи вигляд, архітектурні та експлуатаційні умови в яких знаходитиметься акустична система, можна використовувати вбудовані в стелю, корпусні (настінні), підвісні, рупорні, ландшафтні та всепогодні (вологостійкі) акустичні системи. Як правило, там, де відстань між підсилювачем і акустичною системою перевищує кілька десятків метрів і необхідна велика кількість динаміків використовують акустику з трансформаторним входом (70V - 100V). Тому для озвучування великих площ і об'єктів застосовуються спеціальні трансляційні підсилювачі та трансформаторні акустичні системи.

 

 

 

Акустичні системи з монтажем для стелі
Істотною перевагою акустики є її компактні розміри, непомітність і створення рівномірного звукового поля в приміщенні. Вбудовувані гучномовці можуть бути встановлені, наприклад як в підвісну стелю типу '' армстронг '' так і в гіпсокартонну стіну, не порушуючи загальний дизайн інтер'єру. Вбудовувані акустичні системи також можуть бути як безкорпусні, так і закритого типу.

 

Монтаж такого роду акустики передбачає наявність простору за площиною установки і призначена для монтажу в підвісні (гіпсокартонні) стелі. Одні з найпопулярніших і недорогих акустичних систем з монтажем в стелю, де невелика міжстельова відстань: Bosch LHM 0606/10, APart CM5EH, Bosch LBC 3951/11, Bosch LC5-WC06E4, Bosch LBC 3090/31, JBL Control 24CT Micro Plus. Для усунення небажаних резонансних явищ, при інсталяції безкорпусних акустичних систем, в міжстельовому просторі рекомендується виконати звукоізоляцію основного перекриття, щоб уникнути спотворення звуку.

Існують також термостійкі гучномовці, призначені для використання в зонах з високими температурними умовами і високою вологістю (сауни, лазні, душові). Такі акустичні системи виготовлені з термостійких матеріалів і обладнані водонепроникним захистом від проникнення рідин, наприклад Apart CMAR5 і трансформаторна версія Apart CMAR5T.

 

Корпусні або настання акустичні системи мають зручний спосіб кріплення на будь-яку поверхню стіни. За рахунок спеціальної конструкції вони можуть бути спрямовані в будь, потрібну сторону. Більшість корпусних акустичних систем мають селектор, що дозволяє вибрати режим використання - 100V або низькоомний (8-16 Ом) з вологозахисними корпусами можуть бути встановлені як в приміщеннях, так і на вулиці.

 

Підвісні акустичні системи встановлюються в приміщеннях з дуже високими стелями, за рахунок своєї конструкції вони опускаються від стелі на потрібну відстань, виходячи з цього, не обов'язково купувати дуже потужні акустичні системи. Підвісна акустика зазвичай виглядає як плафони класичних люстр.


 

Рупорні акустичні системи застосовуються на великих територіях (заводи, цехи, аеропорти, торгові площі) з дуже високими стелями або на відкритій місцевості. За рахунок своєї конструкції, такі системи здатні покривати звуком великі площі. Важливо розуміти, що в таких системах практично відсутні низькі частоти, з цього, основним їх призначенням є голосові оповіщення.


 

Ландшафтні, всепогодні акустичні системи, спеціально розроблені для установки в приміщеннях з підвищеною вологістю або на вулиці. За рахунок унікальної структури динаміків і особливості корпусу, такі системи можуть встановлені під відкритим небом. Вони не боятися опадів і будь-яких температурних коливань.

 

Існує кілька загальновизнаних стандартів захисту від зовнішнього впливу. Насамперед, це IP (Ingress Protection) рейтинг для електричних пристроїв (electrical enclosure), що визначає здатність техніки протистояти проникненню твердих або рідких тіл. Даний стандарт захисту був прийнятий комісією IEC (International Electrotechnical Commission). IP-рейтинг складається з двох цифр, перша означає захист від твердих тіл, друга - від рідини. Якщо IP-рейтинг не вказаний, слід розуміти, що пристрій не стійке до проникненню пилу і вологи. Характеристика ступенів захисту, яка впливає на те, де буде експлуатуватися обладнання, по маркуванню IP коду.

IP рейтинг захищеності:

Перша цифра IP - захист від бруду і пилу, друга цифра IP - вологозахисна спроможність

0   
 Захист відсутній
 
0   Захист відсутній
1  Захищений від об'єктів >50мм   1   Захищений від рідини що капає або конденсату
2 Захищений від об'єктів >12 мм   2   Захищений від крапель рідини, що падають під кутом до 15 градусів від вертикалі
3  Захищений від об'єктів >2.5 мм   3   Захищений від крапель рідини, що падають під кутом до 60 градусів від вертикалі
4  Захищений від об'єктів >1 мм   4   Захищений від крапель рідини, що падають
5  Захищений від пилу, обмеженого проникнення
  5   Захищений від води у вигляді струмку
6  Цілком захищений від пилу   6   Захищений від хвиль води
      7   Захищений від наслідків занурювання у воду
      8   Захищений від занурювання у воду

 

Таблиця відповідності стандартів NEMA і IP:

NEMA стандарт IP стандарт
1 IP10
2 IP11
3 IP54
3R IP14
3S IP54
4 або 4X IP56
5 IP53
6 або 6P IP67
12 або 12 K IP52
13 IP54